Pretekli teden smo z učenci 3.b razreda v okviru tedna otroka obiskali našo senzorno sobo, prostor, ki nudi številne možnosti za raziskovanje in uporabo vseh čutil. Oprema v sobi je namenjena čutnemu zaznavanju v prijetnem in udobnem okolju. S pomočjo te opreme in pripomočkov v njej je to prostor, ki spodbuja preko čutil dinamično raziskovanje, hkrati pa nudi možnosti za  sprostitev in umiritev.

Učenci 3. b razreda smo se v  njej ob pravljici in sprostitveni glasbi umirjali, ob hoji po “taktilnih krogih” občutili senzorne dražljaje ter skozi igro gradili medsebojno zaupanje. Prijetna svetloba zračnega stolpa nam je omogočala ravno dovolj osvetlitve, da smo se plazili tudi skozi “gosenico” oziroma tunel in se pozibali na gugalnici.

Delček našega časa v šoli smo tako preživeli na malce drugačen način. Ob tem smo neznansko uživali, kar si lahko ogledate v diaprojekciji fotografij.