Ta teden praznujemo prav poseben dan. V četrtek, 2.aprila, imajo rojstni dan vse pravljice sveta, vse knjige za otroke in kar je najpomembnejše, vsi knjižni junaki sveta.

Od leta 1967 dalje torej vsako leto 2. aprila – na rojstni dan Hansa C. Andersena – praznujemo mednarodni praznik, s katerim spodbujamo ljubezen do branja in mladinskih knjig. Tudi v Sloveniji ga praznujemo že pol stoletja.

Pisatelji iz vsega sveta vsako leto napišejo nagovor otrokom, v katerem jim sporočajo, zakaj so otroške knjige najboljša stvar na svetu.

Letos je poslanico za vse otroke sveta napisal naš pisatelj PETER SVETINA z naslovom LAKOTA PO BESEDAH. Mnogi ga že poznate, saj imamo v naši šolski knjižnici kar nekaj njegovih knjig, od slikanic, pesmic in malo debelejših knjig, vse pa zabavne, da je kaj.

Prosim, preberite poslanico, če pa je predolga, naj vam jo preberejo starši, brat ali sestra…, ne bo vam žal. In, ko jo boste prebrali enkrat, pa dvakrat, pa še in še, se vas bo dotaknila… z besedami.